Plánované akce


OTEVŘENÍ NOVÉHO VÝCVIKU
SKUPINY G-9 a G-10

Institut Dialog nabízí komplexní vzdělávací a výcvikový program pro profesionály z oblasti zdravotnictví, psychoterapie a poradenství a jiných pomáhajících profesí, kteří chtějí do své práce pojmout filozofii a metodu gestalt psychoterapie.

Cílem programu je zprostředkovat komplexní psychoterapeutické vzdělání (teoretické, sebezkušenostní a supervizní), založené na základní filozofii gestalt přístupu, a zároveň do terapeutické práce inkorporovat vysoký standart psychoterapeutické kompetence a etiky. Podrobnosti ZDE.

Nabízený program je akreditován pro zdravotnictví Českou psychoterapeutickou společností ČLS JEP. Odborní garanti výcviku MUDr. Helena Fišerová, PhDr. Anton Polák a MUDr. Juraj Rektor jsou diplomovaní britským GPTI (Gestalt Psychotherapy Training Institute).  

Program je rozložen na 5 let. obsahuje 620 hodin, probíhá 4x ročně v intenzivních čtyřdenních blocích ( 31 resp 35hodin). 

Cena: 170 Kč/výcviková hodina (nezahrnuje ubytování a stravu).. Platba 4x ročně za výcvikový blok.

Předpokládané otevření výcviku: březen 2016.

Prosíme zájemce, aby posílali písemné přihlášky s  přílohou profesního i osobního životopisu na adresu:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  

Výběr frekventantů výcviku probíhá dvoukolově, součástí druhého kola jsou individuální pohovory s vybranými zájemci.

Uzávěrka přihlášek: 

Výběr do skupin je definitivně uzavřen! Další výcvik budeme otevírat v letech 2018-19 a nábor do něj budeme avizovat v průběhu roku 2018 na našich webových stránkách.   

 

Nejčastější dotazy a odpovědi k přihlášce do výcviku:

 • Máte někde pro přihlášení do výcviku dotazník či formulář a kde ho případně najdu?
  Formulář ani dotazník nemáme.
 • Životopis má být spíše strukturovaný nebo jej chcete spíše "beletristicky" rozepsaný?
  Rádi bychom dostali jak strukturovaný životopis, tak trochu více (beletristicky) rozepsanou osobní historii, která by také obsahovala Vaši motivaci k výcviku. Také bychom se rádi dověděli, proč volíte právě tento výcvik v tomto psychoterapeutickém přístupu.
 • Co je myšleno osobním životopisem? V jaké formě a délce má být psán?
  Uveďte události Vašeho života, které považujete za emočně významné. Forma a délka je na Vás.
 • Potřebuji k výcviku doložit potvrzení od lékaře o zdravotním stavu?
  Nemusíte doložit potvrzení, ale ve svém životopise uveďte vše významné, co se týče Vašeho zdravotního stavu. Psychoterapeutický výcvik je psychicky náročný a v žádném případě není léčbou!
 • Kde výcvik probíhá? Jak často?
  Setkáváme se většinou v oblasti Českomoravské vysočiny. Výcvikový program je rozložen do 5 let, uskutečňuje se 4krát za rok – vždy čtyřdenní setkání celé výcvikové skupiny
 • Je v ceně výcviku ubytování a strava?
  Ubytování a stravu si frekventanti výcviku hradí zvlášť. Snažíme se pro výcvik využívat dostatečně komfortní a přitom cenově přístupná ubytovací zařízení.
 • Jaké výchozí vzdělání je pro výcvik nutné?
  Vstup do výcviku je otevřen psychologům, lékařům i lidem s jiným výchozím vzděláním, kteří pracují v pomáhajících profesích (sociálním pracovníkům, poradcům, adiktologům, pedagogům, zdravotním sestrám...).
 • Můj partner má zájem absolvovat stejný výcvik. Je to možné?
  Je to možné, ale náročné. Protože se výcviková komunita běžně skládá ze tří skupin, je v zásadě možné, aby ve výcviku byli partneři – každý v jiné skupině. Ze zkušeností víme, že to není ani pro jednoho z nich jednoduché a takový krok je třeba dobře zvážit. Na skutečnost, že se partneři hlásí do výcviku, je nutné upozornit při přijímacím pohovoru.
 • Co když v průběhu výcviku otěhotním? Musím pak výcvik ukončit? Nikoliv. Během našich výcviků se už narodilo mnoho dětí a matkám umožňujeme, aby malé děti sebou braly na výcvik. Kapacita hotelu je dostatečná, v době programu dítě hlídá někdo z rodiny. Pro matku frekventantku je to ale dost náročná situace.
 • Můžete mi napsat podrobnosti k náplni výcviku?
  Podrobnosti naleznete v kapitole "Výcvikový program" na tomto webu.