Odborné akce

50th Anniversary GATLA European Gestalt Summer Residential -  Cyprus 2023

Gestalt Summer Residential (SR) se kvůli coronaviru už 3 roky nekonal. Mezitím zemřel zakladatel tohoto mezinárodního výcviku Bob Resnick a v našich myslích i srdcích zůstal smutek. Bob si před smrtí velmi přál, aby tento program pokračoval a trenérský tým GATLA chce jeho přání naplnit. Další ročník SR se tedy koná od 16. do 28. července  na Kypru. Podrobnosti jsou na stránce www.gatla.org.  

 

 

2. OZNÁMENÍ

Všem našim váženým a milým Gestalt kolegyním a kolegům oznamujeme, 

že jsme v plném proudu příprav 7. české konference Gestalt psychoterapie GESTALT LÁSKY 2024, která se uskuteční 3. - 5. května 2024 v Kongresovém hotelu Jezerka - v malebné krajině Železných hor, na břehu Sečské přehrady.

Spouštíme pro vás webové stránky www.gestalt-konference.cz, kde najdete informace ke konferenci a kde se již můžete připojit ke společnému vytváření obsahu konference přihlášením k aktivní účasti.

Gestalt konference je místem setkání hostů ze zahraničí, zástupců Gestalt institutů, osobností české a slovenské Gestalt komunity. Medailonky kolegů, kteří již přislíbili své přednášky, panely či workshopy, najdete na webových stránkách konference.  

Toto setkání bude věnováno dialogu, vztahové podstatě setkání terapeuta s klientem, párové, rodinné a skupinové terapii, tedy všemu, na čem je Gestalt terapie založena.

Konference tentokrát začne již v pátek odpoledne od 15 hodin a to prvními workshopy a přednáškami, což posyktne účastníkům možnost se účastnit většího množství odborných akcí. 

Těšit se můžete na:

Přednášky: Giovanni Salonia (IT): Nové výzvy a potenciál blízkých vztahů v postmoderní době, Frans Meulmeester (NL): Jak si udržet v práci vitalitu a nadšení?, Jan Roubal: Supervize v Gestalt terapii: kroky, rozcestí a nástroje, Juraj Rektor: Který pohled na proces? Aneb Zinker nebo Burley?, Jan Vávra: Vývojové principy ve vztazích a psychoterapii, Alžběta Michalová: Terapeutická práce s metaforou v rodičovské skupině, Tomáš Andrášik a Barbora Krčmářová: Proč Gestalt terapeuti milují divadlo?, Adi Hasanbašič: Zkušenost “psychózy” a Slyšení hlasu jako kreativní adaptace

Panelové diskuze: Gestalt Plus (Jan Roubal, Stáňa Dudová, Martin Jára, Jirka Drahota):"Gestalt garáž“

Workshopy: Giovanni Salonia a Valeria Conte (IT) pre-workshop: Vývoj dětí podle rodinného modelu Gestalt terapie, Giovanni Salonia a Valeria Conte (IT): Nové perspektivy výzkumu dětí: Spolurodičovství v Gestalt terapii, Frans Meulmeester (NL): Láska a legrace: Je to karma nebo jen Bůh, který miluje legraci?,  Diego Marín (ESP): Gestalt divadlo, zkratka k vědomí a svobodě,  Josta Bernstädt (DE): Vedení skupiny s všímavostí a přítomností, 

Ester Neumanová: Workshop o tématech párové Gestalt terapie: „Jsem na seznamu tvých povinností?“ Alena Vávrová: Využití pískoviště ve vztahové terapii, Martin Jára: Moje láska: Merleau-Ponty, Marek Vozka: Gestalt a aplikovaná improvizace, Tomáš Andrášik a Barbora Krčmářová: Na hraně kontaktu & s láskou k hravosti, Adi Hasanbašič: Krize jako příležitost být spolu, Jana Vraspírová: Příběhy s láskou 

Svou účast již přislíbili mj.: Michal Pernička, Michal Vybíral, Jůlia Tkáčová, Veronika Pavlas Martanová, Aleš Borecký, Helena Hejnicová, Jana Horsáková, Viktor Polák, Darina Fialová a Zuzana Vlčínská. Ondřej Moravec představí svůj film Tmání (nominace na Českého Lva) - autobiografický dokumentární film ve virtuální realitě o tom, jak práce s hlasem pomáhá v boji s depresí.

Aktivní účast

Uvítáme vaši aktivní účast! Máte co říct k tématu konference? Dáme vám prostor a ještě budete mít slevu z registračního poplatku. Přemýšlejte, jaký formát můžete nabídnout.

Vzor abstraktu, stejně jako rozvržení délky frekvencí, najdete na stránkách konference. Aktivní účastník může vložit až 3 abstrakty. Pro prezentaci budeme potřebovat tentokrát také vaše foto. Za konečnou skladbu aktivních účastí odpovídá organizační tým konference s přihlédnutím k tématu konference.  Termín uzávěrky pro přijetí abstrakt: 30. listopadu 2023.

Registrace

On-line registrace bude spuštěna 1. listopadu 2023. Výši registračního poplatku není snadné v tuto chvíli stanovit vzhledem k nejisté době, kdy dochází ke zdražování služeb a vláda plánuje navyšování DPH. Čekáme na ceny služeb hotelu Jezerka na rok 2024 a hledáme shodu poměru cena a výkon. Budeme vás o tom informovat. Bude možné využít možnosti slevy včasného registračního poplatku, kterou lze uplatnit do konce roku.

 

Ubytování

Rezervovali jsme pro naši konferenci veškerou ubytovací kapacitu Hotelu Jezerka a Kapitán - nemusíte si tedy s ničím dělat teď starosti ;-). Od 1. listopadu si své ubytování zařídíte při on-line registraci. Čekáme na ceny hotelů pro rok 2024, které zatím nejsou jasné vzhledem k plánovanému zdražování a navyšování DPH. K dispozici budou i levnější varianty ubytování v Hotelu Jezerka a v Hotelu Kapitán. Bude možné si objednat jen část pokoje nebo jen přistýlku, ale musíte být předem domluveni se svými spolubydlícími. 

Dobrovolníci
Hledáme dobrovolníky na pomoc při organizaci konference na místě (pomoc při registraci, přísedící při přednáškách a workshopech atd.). Nabízíme slevu na registračním poplatku. Od 1. listopadu bude možné se registrovat jako dobrovolník. Zájemci pište již teď na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Tlumočníci

Dále hledáme pomoc na tlumočení z angličtiny a italštiny při přednáškách a workshopech. Nabízíme odpuštění konferenčního poplatku. Od 1. listopadu bude možné se registrovat jako tlumočník. Zájemci pište již teď na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Doprovodný program

Konference je o setkání, propojení, diskuzi i zábavě. Také v tomto ročníku nezapomínáme na důležitost doprovodného programu. Máte se na co těšit!

Zůstáváme v kontaktu a budeme vás nadále průběžně informovat. Pokud byste o naše e-maily neměli zájem, dejte nám vědět.

Děkujeme za pozornost a těšíme se na setkání v Gestaltu lásky v roce 2024!

Za organizační tým:

Markéta Chlupová (IVGT), Ester Neumanová, Alena Vávrová, 

Veronika Fišerová, Karel Fišer (Evera event & travel agency)

Své dotazy posílejte na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.