Plánované akce


OTEVŘENÍ NOVÉHO VÝCVIKU
SKUPINY G-11 a G-12

  

Institut Dialog nabízí komplexní vzdělávací a výcvikový program pro profesionály z oblasti zdravotnictví, psychoterapie, poradenství a jiných pomáhajících profesí, kteří chtějí do své práce pojmout filozofii a metodologii gestalt psychoterapie.

Cílem programu je zprostředkovat komplexní psychoterapeutické vzdělání (teoretické, sebezkušenostní a supervizní), založené na gestalt přístupu, a zároveň do terapeutické práce inkorporovat vysoký standard psychoterapeutické kompetence a etiky.

Nabízený program je opakovaně schválen pro zdravotnictví Českou psychoterapeutickou společností ČLS JEP. Garanti a trenéři MUDr Fišerová, PhDr Polák a MUDr Rektor jsou diplomovaní britským GPTI (Gestalt Psychotherapy Training Institute).

Program je rozložen do 5 let, obsahuje 600 hodin, probíhá 4x ročně v intenzivních čtyřdenních výcvikových blocích.

Cena : 180 Kč/výcviková hodina (nezahrnuje ubytování a stravu). Platba : 4x ročně za výcvikový blok.
Předpokládané otevření výcviku: G-11 - březen 2019; G-12 - květen/září 2019
Podrobné info najdete na www.gestalt-dialog.cz

Prosíme zájemce, aby posílali písemné přihlášky s přílohou profesního i osobního životopisu na adresu  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.,

 

Důležité doplnění!.

Institut Dialog uzavřel výběr do nových výcvikových skupin G11 a G-12.

Bylo vybráno 36 účastníků do každé z těchto skupin a také náhradníci pro případ, že by někdo účast odřekl.. 

Nyní probíhá proces uzavírání kontraktů s budoucími frekventanty obou výcviků. 

Institut Dialog se rozhodl prodloužit příjem přihlášek pro případné náhradníky - muže působící v pomáhajících profesích (zdravotní i sociální sféra). Přihlásit se lze do 31.12. 2018. Příjem přihlášek může být uzavřen i dříve při naplnění dostatečného počku přihlášek. 

Zahájení výcviků:  G-11 - únor 2019; G-12 - červen - 2019. Termíny jsou zde

 

Nejčastější dotazy a odpovědi k přihlášce do výcviku:

 • Máte někde pro přihlášení do výcviku dotazník či formulář a kde ho případně najdu?
  Formulář ani dotazník nemáme.
 • Životopis má být spíše strukturovaný nebo jej chcete spíše "beletristicky" rozepsaný?
  Rádi bychom dostali jak strukturovaný životopis, tak trochu více (beletristicky) rozepsanou osobní historii, která by také obsahovala Vaši motivaci k výcviku. Také bychom se rádi dověděli, proč volíte právě tento výcvik v tomto psychoterapeutickém přístupu.
 • Co je myšleno osobním životopisem? V jaké formě a délce má být psán?
  Uveďte události Vašeho života, které považujete za emočně významné. Forma a délka je na Vás.
 • Potřebuji k výcviku doložit potvrzení od lékaře o zdravotním stavu?
  Nemusíte doložit potvrzení, ale ve svém životopise uveďte vše významné, co se týče Vašeho zdravotního stavu. Psychoterapeutický výcvik je psychicky náročný a v žádném případě není léčbou!
 • Kde výcvik probíhá? Jak často?
  Setkáváme se většinou v oblasti Českomoravské vysočiny. Výcvikový program je rozložen do 5 let, uskutečňuje se 4krát za rok – vždy čtyřdenní setkání celé výcvikové skupiny
 • Je v ceně výcviku ubytování a strava?
  Ubytování a stravu si frekventanti výcviku hradí zvlášť. Snažíme se pro výcvik využívat dostatečně komfortní a přitom cenově přístupná ubytovací zařízení.
 • Jaké výchozí vzdělání je pro výcvik nutné?
  Vstup do výcviku je otevřen psychologům, lékařům i lidem s jiným výchozím vzděláním, kteří pracují v pomáhajících profesích (sociálním pracovníkům, poradcům, adiktologům, pedagogům, zdravotním sestrám...).
 • Můj partner má zájem absolvovat stejný výcvik. Je to možné?
  Je to možné, ale náročné. Protože se výcviková komunita běžně skládá ze tří skupin, je v zásadě možné, aby ve výcviku byli partneři – každý v jiné skupině. Ze zkušeností víme, že to není ani pro jednoho z nich jednoduché a takový krok je třeba dobře zvážit. Na skutečnost, že se partneři hlásí do výcviku, je nutné upozornit při přijímacím pohovoru.
 • Co když v průběhu výcviku otěhotním? Musím pak výcvik ukončit? Nikoliv. Během našich výcviků se už narodilo mnoho dětí a matkám umožňujeme, aby malé děti sebou braly na výcvik. Kapacita hotelu je dostatečná, v době programu dítě hlídá někdo z rodiny. Pro matku frekventantku je to ale dost náročná situace.
 • Můžete mi napsat podrobnosti k náplni výcviku?
  Podrobnosti naleznete v kapitole "Výcvikový program" na tomto webu.